Modulární, stavebnicový systém Plics®


plics Roku 2003 byl realizován dlouho připravovaný koncept Plics: modulární, stavebnicový systém skladby hladinoměrů, hladinových spínačů a provozních snímačů tlaku. Systém Plics dokládá, jak dokáže moderní technika efektivně zkrátit dobu potřebnou k výběru měřicího přístroje, jeho objednání, správné instalaci, nastavení, údržbě a servisu a snížit tak cenové náklady na všechny uvedené činnosti. Přístroje jsou k dispozici v asi 300 základních a 30 000 zákazníkem specifikovaných variantách. Díky malému pouzdru otočnému o 330° je lze vždy namontovat v ideální poloze vůči uživateli.

Nastavení a zobrazení

K nastavení a zobrazení naměřených hodnot lze použít komunikátor HART, zobrazovací a nastavovací modul PLICSCOMplics a PC se softwarem PACTware. Jednotný zobrazovací a nastavovací modul PLICSCOM je společný všem přístrojům z rozsáhlé rodiny Plics. Zobrazovací a nastavovací modul PLICSCOMUmožňuje snadno nastavit každý přístroj prostřednictvím čtyř tlačítek. Má čtyři montážní polohy po 90°. Zobrazení na displeji je zřetelné, vícejazyčné a s možností použití PIN (bezpečnostní ochrany). V paměti modulu Plicscom jsou uloženy diagnostické údaje a křivka echa, záznam naměřených hodnot v čase a informace o přístroji.

plics

Jedinečná myšlenka

Systém Plics usnadňuje volbu hladinoměrů (měřicí princip, požadavky na přesnost, spolehlivost, bezpečnost, typ pouzdra atd.), jejich objednávání a nastavení (při použití jednoduchého menu), údržbu i provoz. Údaje o nastavení lze z jednoho přístroje snadno přenést na další zařízení. Přístoje řady Plics lze použít pro všechny typy nádrží a zásobníků a v jakýchkoliv provozních podmínkách (vysoké nebo nízké teploty a tlaky, agresivní nebo abrazivní média) ke kontinuálnímu měření i limitnímu sledování polohy hladiny a k měření tlaku. Každý přístroj Plics je sestaven jako stavebnice z jednotlivých modulů.

Pouzdro elektroniky dle vašich představ

Zdali pouzdro plastové, hliníkové nebo nerez ocelové, se schválením nebo bez, kabelové vývodky nebo konektor, s displejem nebo bez. Nabízíme řešení pro veškeré vaše požadavky.


Plastové pouzdro z materiálu VALOX
Vysoce odolné, cenově výhodné řešení.

Plastové pouzdro

Nerezocelové pouzdro 1.4435
Robustní, vysoká odolnost

Nerezocelové pouzdro

Hliníkové pouzdro
Robustní, přesto lehké

Hliníkové pouzdro

Dvoukomorové hliníkové pouzdro
Robustní, možná verze Ex ia, Ex d
Volitelně boční displej

Hliníkové pouzdro


Elektronika

Elektronika vyhovuje instalačním požadavkům pro danou aplikaci, je snadno vyměnitelná pro případnou pozdější změnu výstupního signálu.

 • stejný koncept pro veškeré snímače
 • stejná elektronika bez ohledu na verzi pouzdra
 • jednoduchá identifikace verze snímače pomocí štítku na elektronice a pomocí menu.
 • velmi snadná výměna v případě poruchy


  2-vodičová
  4-vodičová
  Profibus PA
  Foundation Fieldbus

  Hladina/tlak

  Bezkontaktní spínač
  Releový výstup
  Tranzistorový výstup
  NAMUR Signál

  Limitní spínač


  Montáž modulu PLICSCOM v zobrazovací jednotce VEGADIS 61


  Externí zobrazovací a nastavovací jednotka

  Tato jednotka je vhodná pro externí zobrazení měřené hodnoty a také pro nastavení snímače.

 • digitální displej
 • montáž až 25m od snímače  Plics® = chytré řešení! plics