Plovákové / Hladinoměry 

TORRIX

Popis/technické informace:

Přesný magnetostrikční plovákový snímač výšky hladiny, použitelný ve všech kapalných médiích, kde je zajištěn dostatečný pohyb plováku v závislosti na hladině, a kde nedochází k ulpívání média na vodicí tyči. Minimální rozměry plováku (od ø 43 mm) dovolují instalaci i do úzkých vstupních hrdel. Systém pracuje na magnetostrikčním principu. Tento princip umožňuje dosáhnout vysoké přesnosti, která je v tomto případě lepší než +/- 0,2 mm.

Lze dosáhnout také velké rozlišitelnosti, lepší než 0,1 mm. Bez povšimnutí nelze přejít pracovní rozsah teplot měřicí části od -200 °C do +250 °C. Vodicí tyč je vždy z korozivzdorné oceli. Pro danou aplikaci je třeba zvolit vhodný typ plováku v závislosti na měřeném médiu a tlaku. Délka vodicí tyče může být v rozsahu 200 až 4 000 mm a nově až 5 000 mm.

Jednoduché nastavení snímače urychluje jeho uvedení do provozu. K celé proceduře jsou nutná jen dvě tlačítka (jedno tlačítko s označením 4 mA pro nastavení dolní meze a druhé s označením 20 mA pro nastavení horní meze). Samotné nastavení lze realizovat jednoduše na stole, a to tím způsobem, že ručně posuneme plovák na požadovanou spodní úroveň, stiskneme tlačítko 4 mA, přesuneme plovák na horní úroveň a stiskneme tlačítko 20 mA. Tím je nastaven požadovaný rozsah měření. Je třeba podotknout, že aktivní část si muže uživatel nastavit kdekoliv na vodicí tyči a v případě potřeby rozsah kdykoliv změnit.

Přístroj je k dispozici i ve speciálním provedení pro benzínové stanice a ropné provozy. Tato varianta navíc obsahuje speciální teplotní kompenzaci a druhý plovák pro monitorování hladiny vody na dně nádrže.


Katalog (261 kB)

Manuál (863 kB)

Máte-li o položku zájem pošlete nám poptávku a my vás budeme kontaktovat s naší nejlepší cenou a informacemi o možnostech dodávky.