Nový radarový hladinoměr pro spolehlivé měření sypkých materiálů - VEGAPULS 69

Publikováno: 15.11.2014

Nový radarový hladinoměr pro spolehlivé měření sypkých materiálů - VEGAPULS 69

Radarové hladinoměry VEGAPULS jsou považovány za nejmodernější snímače na trhu. Více než 400 000 instalovaných a provozovaných hladinoměrů řadí tyto přístroje mezi nejprodávanější radarové hladinoměry na světě. Dne 30.9.2014 na veletrhu POWTECH 2014 v Norimberku byla představena veřejnosti nová generace těchto hladinoměrů s osvědčenou radarovou metodou měření s označením VEGAPULS 69. Tyto snímače samozřejmě patří do úspěšného modulárního konceptu plicsplus a využívají všech jeho výhod.

Radarový hladinoměr VEGAPULS 69.

Spolehlivé měření hladiny sypkých materiálů

Za téměř 20 let, se společnost VEGA stala jedničkou na trhu v oblasti radarových hladinoměrů. Nyní představujeme naprostou novinku, hladinoměr VEGAPULS 69, který udělal velký krok stát se všestranným radarovým hladinoměrem pro měření a sypkých materiálů. Tento hladinoměr pracuje na frekvenci 79 GHz, což umožňuje podstatně lepší zaostření vysílaného signálu. V zásobnících a silech s mnoha vnitřními překážkami, pomáhá lepší zaostřování snížit vliv "šumu" (falešných odrazů). Znamená to, že spolehlivé a přesné měření je možné i při složité vnitřní struktuře zásobníku.

Nové mikrovlnné komponenty umožňují detekci i těch nejmenších odražených signálů. Dokonce i produkty, které až donedávna byly velmi obtížně měřitelné, z důvodu jejich špatných odrazových vlastností (například plastový prášek nebo dřevní štěpku) je nyní možné měřit s velmi vysokou spolehlivostí. Tím se výrazně rozšiřuje rozsah aplikací pro radarovou techniku v případě sypkých materiálů a otevírají se tím nové možnosti a oblasti použití. S měřicím rozsahem až 120 m a přesností +/- 5 mm, má snímač dostatečnou schopnost výkonu i pro běžné úkoly, jako je například měření hladiny v důlních šachtách nebo měření vzdálenosti na dopravníkových systémech. Přes jeho větší měřicí rozsah, je tento snímač také ideálním řešením pro malé zásobníky nebo kontejnery a různá anténní provedení umožňují optimální řešení pro potřeby aplikace.

Podrobné technické informace naleznete zde:
VEGAPULS 69


Zpět na zajímavosti
Zaujali jsme Vás naší nabídkou?Přihlašte se k odběru novinek