Aplikace VEGA Tools pro snadnější a rychlejší přístup k měřeným datům

Publikováno: 23.8.2021

Aplikace VEGA Tools pro snadnější a rychlejší přístup k měřeným datům

Na cestách, doma nebo v práci - dnes je již pravidlem, že máme po ruce chytrý telefon. Mobilní zařízení jsou nyní standardním vybavením i v průmyslových závodech. To umožňuje, aby stroje a výrobní systémy byly provozovány efektivněji a v mnoha případech bezpečněji: například je možný vzdálený přístup, není nutné šplhat po žebříku na vysoké nádrže nebo není nutný vstup do zóny s nebezpečím výbuchu.

Kombinace spolehlivého a jednoduchého

Produktivita a efektivita strojů popř. celých závodů vždy závisí na tom, jak rychle a pohodlně lze zobrazit jejich stavová data. Aplikace VEGA Tools je mobilní aplikace, která přesně tento úkol usnadňuje.

Ve strojích a výrobních systémech snímače VEGA dodávají data, která nejsou potřebná pouze pro přímé řízení. Některé z těchto individuálních procesních hodnot mohou také poskytnout rozhodující informace pro plánování údržby nebo odstraňování poruch. Již téměř šest let nabízí aplikace VEGA Tools možnost dálkového ovládání snímačů VEGA vybavených technologií Bluetooth: pro jejich nastavení i prohlížení a vyhodnocování naměřených hodnot. Informace o aktuálním stavu lze snadno zobrazit na chytrých telefonech a tabletech.

Automaticky aktuální

Jednou z výhod práce s aplikací je prostý fakt, že „je vždy aktuální“. Díky automatickému poskytování nejnovějších funkcí, aktualizací zabezpečení a ovladačů zařízení pro aplikaci je život uživatelům mnohem snazší. Procesní technici získají všechny naměřené hodnoty prostřednictvím aplikace, rychle a bezpečně a mohou je okamžitě vyvolat.

Ověření funkčnosti

Pravidelné testování je jednou z povinností mnoha provozovatelů zařízení, a přestože je nákladné a musí být prováděno v pravidelných intervalech, je nezbytné k zajištění plné bezpečnosti a funkčního výkonu. Jakkoli je nařízení důležité: důkladná příprava, přečtení příruček a návodů k obsluze a také sestavení všech důležitých dokumentů je naprosto nezbytné, aby bylo zajištěno, že jakýkoli test co nejméně naruší probíhající výrobní procesy a bude fungovat efektivně a hladce.

Nyní, zejména v případě hladinových spínačů řady VEGASWING 60, je zkušební test znatelně snazší a efektivnější při použití nejnovější verze aplikace VEGA Tools. Díky vestavěnému asistentovi optimalizuje a organizuje testovací sekvence a snižuje práci až na celkem pět nebo sedm jednoduchých kroků. Test nejen vede a provází uživatele krok za krokem; na konci poskytuje ověřený testovací protokol ve formátu pdf. Vše, co zbývá provést ručně, je uložit nebo vytisknout. A automaticky generovaný protokol je dokončen.

Aplikace VEGA Tools je volně k dispozici jak pro systém Android (Google Play) a IOS (App Store).


Zpět na zajímavosti
Zaujali jsme Vás naší nabídkou?Přihlašte se k odběru novinek